scorecardresearch

Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Ar-Ge Çalışması

44 izlenme
Kategori Etkinlik
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Bin Tanrılı Ülkeye Yolculuk' Projesi Tamamlandı

Hitit Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen ve "Bin Tanrılı Ülkeye Yolculuk" adlı Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Gençlik Değişim Projesi Çorum'da gerçekleştirildi.
Çorum Atatürk Anadolu Lisesi Tiyatro Salonu'nda da projenin sona ermesi nedeniyle kapanış töreni düzenlendi. Törene CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Emir, Çorum HDF Ar-ge komisyonu Başkanı Çiğdem Canbolat Seyman, Çorum Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu, Yunanitan ve Bulgaristanlı gençler katıldı.

Bir hafta boyunca Çorum'da faaliyet yaptıklarını dile getiren Seyman, Çorum'daki hem yerel yöneticiler hem de Çorum halkının destekleriyle, Avrupalı gençlerle birlikte eğlendiklerini, keşfettiklerini ve çeşitli kültürlerin farkına vardıklarını belirtti.

..
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ise, Çorum Hitit Dernekleri federasyonu olarak çok iyi bir etkinlik gerçekleştirildiğini ifade ederek, Bulgaristanlı ve Yunanistanlı gençler kültürümüzü tanıyarak gençler birbirleri ile kaynaştıklarını söyledi.Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Cemal Emir de, ülkeleri birbirine kavuşturan, birleştiren bu projede görev alan 21 tane cesur yürekli gencin burada olduğunu ifade ederek, 21 gence Çorum ve Dünya barışı adına teşekkür etti.Projeye katkı sağlayan şahıslara Köse ve Emir tarafından teşekkür plaketleriverildi.
Etiketler